Transport zwłok

Śmierć zawsze nadchodzi szybko i niespodziewanie. Nie zawsze wiemy, gdzie będzie miała miejsce – zdarza się, że nadchodzi w miejscu bardzo oddalonym od rodzinnych, bliskich stron. Jest jednak pewne, że najbliżsi zmarłego zmuszeni są do zapewnienia przewiezienia jego ciała. Chcąc pomóc Państwu w tym trudnym zadaniu, oferujemy transport zwłok na terenie Warszawy i całego kraju.

Transport zwłok a prawo

Aby móc transportować szczątki ludzkie na terenie Polski, konieczne jest uzyskanie niezbędnych zezwoleń. W szczególności dotyczy to transportu drogą lotniczą lub przy pomocy linii kolejowych. Także transport drogowy związany jest z określonymi koniecznościami – wymagany jest odpowiedni samochód (czyli taki, który wyposażony będzie w oddzielną kabinę dla kierowcy, będzie oznakowany w sposób, który wskazywał będzie charakter transportu oraz będzie umożliwiał przewóz trumny w bezpieczny sposób). Do sprowadzenia zwłok w inne miejsce prawo mają krewni osoby zmarłej (małżonek, dzieci, dziadkowie, krewni do czwartego stopnia pokrewieństwa). Warto jest podjąć współpracę z zakładem pogrzebowym – jego pracownicy mają już doświadczenie zarówno w załatwianiu niezbędnych formalności, jak i w samym przewozie, dzięki czemu stres i obciążenie związane z samodzielną organizacją transportu zostaną zneutralizowane. W przypadku transportu międzynarodowego konieczne jest także zaświadczenie na przewóz zwłok lub prochów, które wydaje konsulat.

Nasze usługi

Nasi profesjonalni kierowcy doskonale rozumieją tragedię, jaką jest śmierć i dołożą wszelkich starań, aby bliska Państwu zmarła osoba była transportowana godnie i z najwyższym szacunkiem. Pomogą oni również umiejscowić ciało w samochodzie oraz je wyjąć i przenieść do naszego domu pogrzebowego. Do przewozu ciał zmarłych wykorzystujemy eleganckie autokarawany zachodnich producentów. Gwarantujemy, że transport ciała zmarłego z naszym zakładem pogrzebowym odbędzie się sprawnie i godnie.