Kremacja

Śmierć bliskiej osoby jest trudnym przeżyciem, szczególnie dla jej rodziny i przyjaciół. Dokładają oni wszelkich starań, aby pożegnanie zmarłego odbyło się godnie i elegancko. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby uroczystość była elegancka i pełna szacunku.

Historia spopielania zwłok

Kremacja jest procesem znanym już od starożytności oraz od czasów przedchrześcijańskich Słowian – zwyczaj ten pojawiał się w różnych miejscach niezależnych od siebie. Oprócz spopielania kremacja związana była także z przygotowywaniem zmarłego jak do dalekiej podróży – wyposażano go w broń, biżuterię, rzeczy osobiste, ubierano w najlepszy strój. Kultura chrześcijańska odeszła od tych praktyk, gdyż uznała je za pogańskie, jednak obecnie Kościół Katolicki nie potępia tej formy postępowania. Współczesne procedury kremacyjne mają na celu godne W zależności od przepisów prawnych obowiązujących w poszczególnych krajach, urny można złożyć w grobach lub zabrać do domu.

Zwykły pochówek czy kremacja?

Pierwszą decyzją jest wybór pomiędzy pochówkiem w trumnie a spopieleniem ciała. Pogrzeb, podczas którego odbywa się kremacja, przebiega w dwóch częściach. Pierwsza z nich odbywa się w domu pogrzebowym, gdzie bliscy zmarłego żegnają się z nim i kontemplują jego śmierć. Tu również dokonuje się spalenia ciała, którego prochy umieszczane są w urnie. Druga część rozpoczyna się przeniesieniem i złożeniem urny do grobu. Nasz dom pogrzebowy pomoże Państwu przygotować godną ceremonię pogrzebową, podczas której zmarły zostanie spopielony.